معاون بيمه و بانک وزير امور اقتصادي و دارايي:


داراسوم آبان ماه عرضه مي شود   دارا سوم آبان ماه عرضه مي‌شودمعاون بيمه و بانک وزير امور اقتصادي و دارايي گفت: کسي از خريد واحدهاي سرمايه‌گذاري صندوق‌هاي دولتي متضرر نمي‌شود.


 به نقل از فارس، عباس معمارنژاد، در مورد ارزش روز سهام باقيمانده دولت در سه بانک خصوصي شده ملت، ‌تجارت و صادرات، گفت: ارزش روز اين سهام 24 هزار ميليارد تومان است که واحدهاي اين صندوق با توجه به قيمت روز بازار با 20 درصد تخفيف به مردم ارائه مي‌شود.


معاون بيمه و بانک وزير امور اقتصادي و دارايي در مورد اين که با توجه به ريزش شاخص بازار بورس، مردم از خريد سهام دولتي قدري ترسيده‌اند، آيا بازهم واحدهاي داراسوم را مي‌خرند، گفت: بالاخره سهام سه بانک مهم(ملت،‌تجارت و صادرات) در صندوق دارا سوم قرار داده شده است. وقتي کسي واحدهاي سرمايه‌گذاري يک صندوق را خريداري مي‌کند، ريسکش کمتر است. ممکن است قيمت يک سهم کم شود، اما سهم‌هاي ديگر آن را جبران مي‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند. البته ريسک جزء ذات بازار سرمايه است، اما واقعيت امر و بررسي سابقه صندوق‌ها در بورس نشان داده است کسي که واحدهاي صندوق‌ها را خريداري کرده، ضرر نکرده و بلکه سود برده است.


وي در مورد مديريت صندوق دارا سوم گفت: مديريت اين صندوق از طريق شرکت تأمين سرمايه ملت انجام مي‌شود و مدير صندوق درواقع مدير تأمين سرمايه ملت خواهد بود. صندوق قبلي شامل سهام سه بانک و دو بيمه بود که مدير آن کارگزاري بانک مسکن بود، اما اين صندوق دارا سوم فقط شامل سهام سه بانک ملت، تجارت و صادرات است.


معمارنژاد در مورد اين که آيا سود سالانه اين سه بانک به خريداران دارا سوم تعلق مي‌گيرد، گفت: سود سالانه هر بانک به صندوق دارا سوم واريز مي‌شود و اين صندوق نيز به نسبت تعداد واحدهاي سرمايه گذاري هر شخص، سود را بين آنها تقسيم مي‌کند.


معاون بيمه و بانک وزير امور اقتصادي و دارايي همچنين در مورد اين که چرا مديريت اين صندوق به مردم سپرده نمي‌شود، گفت: طبق قانون تا پايان برنامه ششم توسعه يعني پايان سال 1400 مديريت صندوق‌هاي دارا يکم، تا سوم در اختيار دولت است و گفته شده است، هر کس بتواند حداقل يک دهم درصد از واحدهاي سرمايه‌گذاري هر يک از اين صندوق‌ها را داشته باشد، مي‌تواند در مجمع عمومي صندوق و انتخابات هيأت مديره شرکت کند و به مرور مديريت اين صندوق‌ها به دارندگان واحدهاي سرمايه‌گذاري واريز مي‌شود.


معمارنژاد قبل از اين هم، در مورد مصوبه روز چهارشنبه هيات دولت مبني بر واگذاري باقيمانده سهام دولت در سه بانک ملت، تجارت و صادرات گفت: باقيمانده سهام دولت در سه بانک خصوصي شده در قالب دارا سوم يا صندوق قابل معامله بورسي (ETF) با تخفيف 20 درصد براي هر کد ملي تا سقف 5 ميليون تومان ارائه مي‌شود.


وي در مورد اين که با توجه به تخفيف در نظر گرفته شده براي خريد دارايکم  و دارا دوم  آيا اين تخفيف جدا از آن است، گفت: کساني که قبلا تا 5 ميليون تومان سهام دولت را در قالب دارا يکم و دارا دوم ( پالايشي يکم) خريداري کرده‌اند، هم مي‌توانند واحدهاي سرمايه‌گذاري صندوق دارا سوم را براي هر کد ملي تا سقف 5 ميليون تومان با تخفيف 20 درصد خريداري کنند.


معمارنژاد افزود: تخفيف در نظر گرفته شده براي خريد واحدهاي دارا سوم جدا از تخفيف صندوق‌هاي دارا يکم و دارا دوم است و ربطي به آنها ندارد.


معاون بيمه و بانک وزير امور اقتصادي و دارايي در پاسخ به اين سوال که از چه زماني و چگونه مي‌توان واحدهاي دارا سوم را خريداري کرد، گفت: تمام تلاشمان اين است که در هفته‌هاي اول آبان‌ماه اين صندوق دارا سوم را در بورس ارائه کنيم و دارنده هر کد ملي مي‌تواند واحدهاي اين صندوق را خريداري کند و اامي به داشتن کد بورسي نيست. بنابراين آنهايي که کد بورسي دارند از طريق کارگزاري‌هاي خود و يا از طريق شبکه بانکي و آنهايي که کد بورسي ندارند، از طريق درگاه‌هاي الکترونيکي بانک‌ها مي‌توانند نسبت به خريد واحدهاي سرمايه‌گذاري دارا سوم تا سقف 5 ميليون تومان اقدام کنند.


وي اين را هم گفت: مصوبه هيأت دولت براي واگذاري دارا سوم گرفته شده، بايد اين مصوبه به زودي ثبت شود و سعي مي‌کنيم، در اولين فرصت حتي‌الامکان هفته اول آبان و يا نهايتا تا آخر آبان دارا سوم را در بورس ارائه کنيم.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

Alex Tanya با من باش دانلود آهنگ جديد شاد مرکز تخصصي حسابداري و حسابرسي محک Samantha Carrie Jennifer Justin Jermaine